8.02.2011

İSMEKTE OGRETMEN NASIL OLUNUR

İSMEK'TE ÖGRETMEN OLABİLME İSMEK ÖĞRETMEN ALIMLARI
USTA ÖĞRETİCİ NASIL OLUNUR
İmsek Öğretmenlik şartları branşlar arasında farklılıklar göstermektedir. Kimi branşlarda üniversite mezunu olmak mecburi iken kimi branşlarda 800 saatlik sertifikalı eğitim almak yeterlidir. Aşağıda imsek öğretmen alımı için aradığı şartları branşlar olarak verilmiştir. Tüm İmsek Branşlarında öğretmen alımları sınav ile yapılmaktadır.

Bahçıvanlık Branşı Öğretmenlik Şartları:

Başvuru Yapabilmeniz İçin Üniversitelerin İlgili Bölümlerinden Ön Lisans Yada Lisans Mezunu Olmanız Gerekmektedir. İlgili Bölümler; Bitkisel Üretim(Bahçe Bitkileri), Biyoloji(Botanik), Süs Bitkileri, Bitki Koruma, Peyzaj, Peyzaj Mimarlığı Bölümleridir.


Berberlik Branşı Öğretmenlik Şartları:

Başvuru Yapabilmeniz İçin En Az İlköğretim Mezunu Olup Çıraklık Eğitim Merkezlerinin Bu Alandaki Kurslarına Katılarak Ustalık Ve Usta Öğreticilik Belgelerine Sahip Olmanız Gerekmektedir. İlgili Alanlar; Berberlik, Erkek Berberliği Bölümleridir.

Bilgisayarlı Grafik Tasarım Öğretmenlik Şartları:

Branşına Başvuru Yapabilmeniz İçin Üniversitelerin İlgili Bölümlerinden Ön Lisans Yada Lisans Mezunu, Lisans Mezunu Değilseniz Alttan Ders Olmaması Kaydıyla 3. Ve 4. Sınıf Öğrencisi Olmanız Gerekmektedir. İlgili Bölümler; Grafik, Grafik Tasarım, Bilgisayar Grafik Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım, Uygulamalı Resim Öğretmenliği,Resim Öğretmenliği,Resim, Tasarım Ve Konstrüksiyon,Matbaa,Bilgisayar Programcılığı ,Bilgisayar Teknoloji Ve Programcılığı, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Mühendisliği,Bilgisayar Sistemleri, Bilgisayar Ve Kontrol ,Bilgisayar Ve Öğretim Tekonolojileri ,Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Matematik-Bilgisayar,Serigrafi, İstatistik Ve Bilgisayar Bölümleridir.

ALINTIDIR KONUNUN TAMAMI...

2 yorum:

  1. erkek berberliği için nasıl başvuru yapabilirim?

    YanıtlaSil
  2. Paylaşımlarınız için teşekkür eder marka tescil sayfamıza bekleriz.

    YanıtlaSil

ISMEK KURSLARI